Youtube Çekilişleri İle Para Kazanma İmkânı

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube insanlar için çok ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. İnsanlar çektikleri videoları siteye yükleyerek çok ciddi miktarda kazançlar elde edebiliyorlar. Elde edilen kazançlarda abone sayıları çok büyük bir önem taşımakta. Bu sebeple de Youtube kanalının sahibi olan kişiler abonelere özel çekilişler yaparak insanların abone olmasını sağlamaya çalışıyor.

Site içerisinde kanala sahip olan kişilerin yaptıkları çekilişler de her zaman ciddi bir kazanç imkânı sunuyor. İnsanlar çok sayıda kanalın çekiliş içeren videolarını izlerken hepsine kayıt olup gerekli şartları yerine getiriyorlar. Çekiliş ile para kazan imkânları sunan bu sayfalar sayesinde her ay çok ciddi gelirler elde edilebilir.

Youtube Çekilişlerine Katılmak İçin Ne Yapılması Gerekli?

Bilindiği üzere ülkemizde satış yapan markaların tamamı belirli dönemlerde çekilişler düzenlerler. Dondurma markaları, kahve markaları ya da alışveriş merkezleri sürekli olarak çekilişler düzenleyerek binlerce liralık hediyeler dağıtmakta. Ancak bu çekilişlere o kadar çok kişi katılıyor ki kazanma ihtimali çok düşük seviyelerde.

Youtube üzerinden düzenlenen çekilişlerde ise durum farklı. Diğer markalardaki gibi yılda bir defa çekiliş düzenlenmiyor. İnsanlar her gün onlarca çekilişe girebilirler. Bu çekilişlere katılım da hiç yüksek seviyelerde değil. Bu sebeple de çekiliş ile para kazan ihtimali oldukça yüksek seviyelerde. Özellikle yeni yükselmeye çalışan kanallar bu konuda muhteşem bir adres.

Düzenlenen çekilişlere katılmak için ilk olarak kendinize bir Youtube hesabı açmalısınız. Eğer Google hesabınız varsa bu hesapla giriş yapabilirsiniz. Kesinlikle video yüklemeniz ya da benzeri bir işlem yapma şartınız yok. Diğer kanalları takip etmek için de bu hesabınızı kullanabilirsiniz.

Açtığınız hesaptan düzenli olarak çekiliş yapan sayfaları takip etmelisiniz. Çekiliş ile abonelerine hediyeler dağıtan sayfalar bunun reklamını sürekli yaptığından bunlara ulaşmak oldukça kolay. Çekilişler başladığında abonelerden yorum yapmasını ya da videoyu beğenmesi istenecektir. Bu işlemler yapılarak çekiliş ile para kazan imkânları değerlendirilebilecektir.

Youtube Çekilişleri İle Ne Kadar Para Kazanılır?

İnsanlar eğer çekiliş ile para kazan imkânlarını kullanmak istiyorlarsa belirli bir gelirden bahsetmek çok zordur. Bir ayı boş geçirebilen kişiler diğer ayda binlerce lira kazanabilir. Burada önemli olan pes etmeden çekilişlere katılmaktır. Çekilişler sonrasında alınacak olan ürünler değerleri neyse internet üzerinden kolayca satılarak gelir elde edilir.

Düzenli olarak çekilişlere katılan kişiler aylık 1000 TL ile 2000 TL arasında bir gelir elde edebilirler. Bu gelir bazı aylarda yalnızca 100 TL seviyesinde de kalabilir. Burada düzenli olarak çekilişlere katılmak önemli olacaktır. Bazı dönemlerde çok değerli hediyeler sunan çekilişler kazanılırsa tek bir ayda 10.000 TL üzerinde gelir dahi elde edilebilmektedir. Gün içerisinde boş zamanlarını video izleyerek harcayan kişiler bu geliri elde edebilirler.